KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488338
nr 1448 8338
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 21/310,14x25, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:43:06
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby